TV

O krok od tragedii na Grunwaldzkiej

44300 wyświetleń 14 grudnia 2014 (118 opinii) autor: Rafał/czytelnik trojmiasto.pl

Pieszy idący tyłem wykazał się wyjątkową głupotą, ale dwaj kierowcy, którzy wjechali na przejście, gdy stało przed nim auto naszego czytelnika, po prostu okazali się piratami drogowymi igrającymi z ludzkim życiem. Przejście na al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu wymaga oświetlenia, bo po zmroku łatwo tu o groźny wypadek.

Więcej na ten temat

Opinie (118) 10 zablokowanych

  • a co z zasypywaniem tuneli

    promowanym na tym portalu , może jakieś wnioski ?

    • 10 2

  • Takie sa skutki autostrad w miescie.

    W calym miescie max 50km/h. W miescie najwazniejsi sa piesi. Kozaczyc mozna w złomach na swoich wsiach GKA, GWE, GPU. Kierowcy z okolicznych wiosek zupelnie nie potrafia poruszac sie po miescie w dodatku fałszywie uznaja siebie samych za wspaniałych kierowców a złom którym jezdza za samocody. Niestety przez takich kierowcow w miescie powinna zostac obnizona maksymalna dozwolona predkosc inaczej beda ginac ludzie. Nalezy sie tez zastanowic jak ucywilizowac wlasicieli pojazdow służbowych, bo to jest kompletna dzicz.

    • 9 5

  • Uszczęśliwianie pieszych na siłę może być dla nich bardzo niebezpieczne

    Drogi autorze tego wspaniałego filmiku, pamiętaj że nie jesteś sam na drodze. Nie zatrzymuj się nagle na środku podstawowej ulicy Gdańska, dodatkowo w tak ruchliwym miejscu, co gorsza zajmując środkowy pas, aby spontanicznie przepuścić ludzi, którym na dodatek jak widać po stylu przechodzenia nie spieszy się zbyt bardzo. Inicjujesz dość niebezpieczną sytuację, dodatkowo utrudniasz życie nam - użytkownikom tej drogi. Dobrze że nie zmieniłem nigdy jadąc przed Tobą pasa bez użycia kierunkowskazu bo z pewnością też byłby filmik w sieci. Kłaniam się

    • 14 3

  • nagrywający wykazał sie wyjątkową głupotą zatrzymując się przed tmy przejściem. (1)

    to jest właśnie narażanie pieszych na niebezpieczeństwo !

    • 15 4

    • zgadzam się z Tobą w 100%, przez takich ludzi mamy korki w mieście ...

      • 1 4

  • Pod każdym takim materałem powinno dodatkowo się informować pieszych o przepisach ich obowiązujących.

    PIESZY to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

    PIESZY - jest obowiązany zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Musi stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

    RUCH PIESZYCH
    Art. 11.

    Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
    Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
    Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
    Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
    Przepisów ust. 14 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

    Art. 12.

    Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
    Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.
    Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
    Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
    Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.
    Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:
    pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
    pierwszy ze światłem białym, skierowanym do przodu,
    ostatni ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
    w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
    światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.
    Zabrania się:
    ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
    ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
    prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.

    Art. 13.

    Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
    Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
    Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
    Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
    Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
    Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.
    Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.
    Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

    Art. 14.

    Zabrania się:
    wchodzenia na jezdnię:
    bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
    spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
    przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
    zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
    przebiegania przez jezdnię;
    chodzenia po torowisku;
    wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
    przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

    • 3 1

  • Nigdy

    nie ustepuje pieszym miejsca gdy jest wiecej niz 3 pasy. Szczegolnie przepuszczanie kogos gdy jest sie na srodkowym albo lewym pasie jest skrajna nieodpowiedzialnoscia.

    • 9 2

  • kamerzysta kolejny... takich filmów nagrać można 20 w ciągu jednego dnia...

    • 0 0

  • ciul na lewym pasie

    jakbym dorwał tego ciula na lewym pasie to od razu bym chyba z...ebal!!! Przecież on nawet nie zwolnił, takich miszczuf kierownicy powinni utylizować... Przez takich p...dałów mamy montowane co chwile sygnalizacje, które powodują korki. LAe jak nie ma kultury (po obu stronach rzecz jasna) to będziemy mieli las słupów sygnalizacyjnych...

    • 6 1

  • Co za burak....

    to jest niedźwiedzia przysługa - od kiedy debil zatrzymuje się na środkowym pasie....

    • 3 7

  • Tok myślowy (1)

    1. Zainstalować kamerę
    2. Prowokować niebezpieczne sytuacje
    3. Wysyłać filmy na portale (i na policję)
    Tok myślowy durnia.

    To przejście (oraz to na jezdni w przeciwnym kierunku) to jedne z najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w Gdańsku - przecinają 3 pasy, w nocy są słabo oświetlone. Nie można nagle się zatrzymywać, jeśli pieszy faktycznie zdecydowanie nie wkracza na jezdnię. Nie można się zatrzymywać i powodować tym popłochu u innych kierowców na sąsiednich pasach. Wszyscy powinni być na to gotowi, to prawda, ale - nie oszukujmy się - nie wszyscy są uważni i przewidujący. Ze względu na nich, kierując się zasadą ograniczonego zaufania, nie można nagle się zatrzymywać bez wyraźnej potrzeby w takiej sytuacji jak na filmie. Efekt widzieliśmy.

    • 6 2

    • sposób na życie?

      a nóż się trafi filmik z rekordami oglądalności na YT

      • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane