Zobacz także (100)

Kalwaria Wielewska i wędrówka po okolicy

840
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

27 czerwca 2018

Kalwaria Wielewska to drugi obiekt tego typu na Kaszubach. Obiekty sakralne położone są na stokach Białej Góry, na południowy zachód od miejscowości Wiele i Jeziora Wielewskiego. Wędrując tutejszą drogą krzyżową napotkamy 14 kapliczek, 6 obiektów rzeźbionych a także święte schody, ambonę i pustelnię. I choć do pokonania mamy sporo przewyższeń, to podejścia są łagodne. Większość z nich dostosowana jest do ruchu osób niepełnosprawnych. Po spacerze po kalwarii wybraliśmy się także po malowniczej okolicy, która jest ogromnym potencjałem nie tylko dla piechurów, ale także i rowerzystów. W tutejszych lasach znajdziemy wiele ciekawych dróg i ścieżek, które wykorzystać można dla preferowanej formy turystyki.

  • Kalwaria Wielewska i okolice wędrownie
    ARTYKUŁ
    Kalwaria Wielewska i okolice wędrownie
    27 września 2018 (17 opinii)

    Obiekty sakralne położone na stokach Białej Góry, na południowy zachód od miejscowości Wiele i Jeziora Wielewskiego noszą nazwę Kalwarii Wielewskiej. W okolicznych...

Miejsce

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Dołącz do nas