Zobacz także (100)

Lodówki pływają na Zatoce Gdańskiej

10 153
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

14 kwietnia 2018

Na co dzień zamieszkują tundrę w Ameryce Północnej i Azji. Zimują z kolei na niezamarzniętych jeziorach i wybrzeżach mórz. Bardzo licznie spotykane są w tym czasie na Bałtyku. Obecnie morskie kaczki lodówki można zobaczyć m.in. na Zatoce Gdańskiej kilkadziesiąt metrów od brzegu. U samców dominują kolory szary, biały i czarny, a ubarwienie samic składa się z koloru brązowego, szarego, białego i czarnego. Lodówki można rozpoznać zwłaszcza po ogonie - u samców jest on długi i złożony z ostro zakończonych sterówek. Poza tym samiec jest znacznie większy od samicy - mierzy do 60 cm długości, a rozpiętość skrzydeł wynosi do ok. 75 cm. Lodówki żywią się m.in. mięczakami, skorupiakami i roślinami. Gatunek tej morskiej kaczki objęty jest ochroną.

  • Lodówki pływają po Zatoce Gdańskiej
    ARTYKUŁ
    Lodówki pływają po Zatoce Gdańskiej
    14 kwietnia 2018 (96 opinii)

    Sezon godowy rozpoczęty, więc kaczki lodówki można zobaczyć blisko brzegu. Na Zatoce Gdańskiej między Stogami a Górkami Zachodnimi pływają ptaki, które w maju wyruszą...

Opinie (93) 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dołącz do nas