Zobacz także (100)

Samochody hybrydowe - rewolucja motoryzacyjna

1 478
Trojmiasto.TV
Trojmiasto.tv

3 marca 2011

Jeszcze do niedawna traktowano je jak skomplikowane technicznie zabawki dla sfiksowanych na punkcie ekologii bogaczy czy miłośników nietypowych rozwiązań. Obecnie coraz więcej marek ma w swojej ofercie przynajmniej jedną "hybrydę". Auta tego typu coraz częściej trafiają też pod strzechy przeciętnych kierowców.

 • Hybrydom brakuje promocji, ale ich ceny...
  ARTYKUŁ
  Hybrydom brakuje promocji, ale ich ceny spadają
  3 marca 2011 (74 opinie)

  Jeszcze do niedawna traktowano je jak skomplikowane technicznie zabawki dla sfiksowanych na punkcie ekologii bogaczy czy miłośników nietypowych rozwiązań. Obecnie...

Opinie (3)

 • ekologiczność hybrydy w Polsce? Żart! (2)

  przecież w Polsce nie można mówić o sobie że jest się eko, używając auta napędzanego też przez silnik elektryczny. Póki nie będzie u nas pozyskiwania energii elektrycznej w elektrowniach jądrowych, to zapomnijmy o byciu eko i opłacalności korzystania z takich aut.
  Póki co mamy elektrownie węglowe, a te zdecydowanie nie są ekologiczne.

  • 5 0

  • napęd elektryczny, to nie to samo co hybrydowy (1)

   Pestek, obawiam się, że mylisz samochody hybrydowe z samochodami o napędzie elektrycznym. Jazda hybrydą jest jak najbardziej eko (pomijając mniejszą emisję spalin, to znaczące zmniejszenie zużycia paliwa). Hybrydy w przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, nie doładowuje się zewnętrznym źródłem energii elektrycznej. Energia elektryczna w hybrydach produkowana jest przez prądnice, głównie w trakcie hamowania pojazdu.

   • 0 0

   • Re: napęd elektryczny, to nie to samo co hybrydowy

    Dzięki - póki co moim marzeniem jest po prostu luksusowe auto. Widzieliście co mają w salonie Prestige na Niepodległości w Sopocie? Poza rewelacyjnym salonem - Mercedesa CL65. Piękna sprawa!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dołącz do nas