Zobacz także (99)

Wyprzedzanie z prawej strony

2 lutego 2017

Dzień dobry, Przesyłam w załączeniu fragment filmu z rejestratora jazdy. Zdarzenie miało miejsce 31.01.2017 ok godziny 16:45 na obwodnicy Trójmiasta (S6) na odcinku między Matarnią a Owczarnią w kierunku Gdyni. Dodać należy, że moja prędkość była w okolicach 120 km/h. Nagłe Hamowanie Toyoty WI 2769X zmusiło mnie do zwolnienia do ok 60 km/h. Dodatkowo przez około 500 m przed zarejestrowanym zdarzeniem wspomniana Toyota jechała w odległości ok 2 m od mojego tylnego zderzaka, wykonując dziwne manewry, zajeżdżając raz z lewej, raz z prawej strony. Uznałem, że nagłe zjechanie na prawy pas w tym wypadku będzie zbyt niebezpieczne i kontynuowałem jazdę po lewym pasie nie zmieniając prędkości. Spodziewałem się, że Toyota będzie próbowała mnie wyprzedzić prawą stroną, ale nie spodziewałem się nagłego hamowania zaraz po. Pomijając chamstwo i brak kultury, sytuacja taka, w mojej ocenie jest wyjątkowo niebezpieczna.

Więcej na ten temat

  • ARTYKUŁ
    Czy zakazać wyprzedzania z prawej strony?
    2 października 2017 (274 opinie)

    Na ekspresówkach i autostradach można wyprzedzać z prawej strony. Tymczasem manewr jest tak niebezpieczny, że wielu kierowców chciałoby go zakazać. Czy jest to dobry...

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Dołącz do nas